top of page
צרו קשר
מפת האזור
מסלול מסע
מועדי יציאה

ויאטנם
מסע אל בטן האדמה

מלווים בצוות של יותר מ-25 סבלים, מדריכים ומומחי מערות, נצא לגלות במהלך חמישה ימים את "סון דונג", המערה הגדולה בעולם
ויאטנם - מבט למערה הגדולה בעולם
1. תל אביב בדרך לוויטנאם
פגישת המשלחת בנתב"ג ויציאה בטיסה לעבר  וויטנאם, דרך בנגקוק.
 
 
בנגוק – סייגון
נחיתה בשעות הצהרים בבנגקוק ומשם נמשיך בטיסה לוויטנאם, עם הנחיתה העברה לבית המלון.
 
סייגון פהונג נהא תדריך בטיחות
השכמה מוקדמת ויציאה בטיסה לעבר פהונג נהא עם ההגעה נתקבל על ידי חבר צוות המשלחת המקומית,  ומשם בדרכנו לעבר הפארק הלאומי / שמורת הטבע  Phong Nha  Ke Bang .  נהנה מזמן חופשי למנוחה או לטייל באזור הכפרי.  בשעות אחה"צ נפגש עם מומחי המערות וצוות המדריכים לתדריך בטיחות ובדיקת ציוד. (לפגישה יש להביא את כל הציוד שמתכננים לקחת למסע עצמו (יש אפשרות להשאיר במלון בתא נעול חלק מהציוד שלא נזדקק לו במסע למערה). מיד בתום התדריך, הציוד הפרטי למסע, יילקח על ידי הצוות, ייארז בשקי ניילון עם שמותינו וישלח לסבלים שיכינו את כל הציוד ליום היציאה.) את הציוד האישי נקבל מדי ערב עם ההגעה שלנו למחנה, בבסיס האם. לכן כל ציוד שנזדקק לו במהלך היום (מצלמות, חצובה, חטיפי אנרגיה וכו') עלינו לשמור בתרמיל יום נפרד אותו ניקח עימנו. קבלת הקסדה תעשה לפני ארוחת ערב, שתלווה אותנו לאורך כל המסע והיא תהיה באחריותנו.  ארוחת ערב משותפת עם הצוות שיצא איתנו למסע ולאחריה הסעה חזרה לבית המלון.
 
תחילת המסע פונג נאה-באן דונג וילג'-מערת הונג אן
ארוחת בוקר משותפת עם המדריכים, בשעה 8 בבוקר, ונצא לדרך, לחלק הראשון של המסע.
את הציוד הנוסף שלנו או חפצים יקרי ערך שלא צריך למסע, נאכסן  במרכז של החברה (חדרי אכסון בטוחים וסגורים), ומשם  נצא לאסוף את צוות הסבלים ונצא לדרך..כעבור 45 דקות נסיעה על האוטוסטראדה, נגיע לנקודת המפגש שממנה יחל המסע הרגלי. החלק הראשון הוא ירידה של בערך שעה ביערות, לעיתים עם מדרון תלול. עוד כחצי שעה הליכה עד לכפר קטן בשם BAN DOONG. עבור חלק מהמשלחות הביקור בכפר הקטן הזה הוא אטרקציה מרגשת בפני עצמה (נלמד בנפרד על הייחודיות של הקבוצה האתנית הזאת). נעצור להפסקת צהרים בכפר לאורך הנהר.
מנקודה זאת נהיה חשופים לשמש במהלך כל אחר הצהרים, עם הליכה של כשעתיים לאורך הנהר, עם מעט מאוד צל. במהלך החלק הזה של הטרק נחצה את הנהר מספר פעמים, מה שאומר שהנעלים וכפות הרגליים יירטבו. במהלך הקיץ גובה המים בדרך כלל רק עד הברכיים. נעלי הליכה של גורטקס אינם טובות למסע כזה כי הן כולאות את המים.. (המלצה על סוג הנעליים המומלץ למסע, בנפרד).
נגיע לפתח של מערת  HANG EN, ביתם של אלפי  ציפורים. בשלב הזה נצטייד בפנסי ראש ונפלס את דרכנו,  במעברים עם לא מעט בולדרים, עד שנגיע למחנה הלילה הראשון שלנו במערה. נגיע למחנה בסביבות השעה 15:00 ונוכל לשחות ולשטוף את הבגדים בנחל הזורם בתוך המערה. ארוחת הערב תוגש באזור עוצר נשימה במערה עם אינסוף זוויות צילום מדהימות.*מי שלא יוכל להשלים כל שלב שהו ביום זה, יוחזר לעיירה, ולא יורשה להמשיך את דרכו יחד עם שאר המשלחת. ואף לא יקבל החזר כלשהו.
 
 
 הכניסה לסון דונג – "יד הכלב" – מחנה 
 
נתחיל את יומנו  עם ארוחת בוקר טובה. צפוי לנו יום מאמץ ולכן חשוב להירגע ולאכול ולהנות מארוחת הבוקר, שכן נזדקק לכל האנרגיה!  את הטרק הראשון בתוך המערה נתחיל בשעה 9 בבוקר. נחצה את מערת HANG EN במשך כחצי שעה, עד שנגיע ליציאה, שתודות ללא מעט צלמים הפכה לכה מפורסמת.   נרד לאורך הנהר ונצעד בעמק במשך כשעה, כך שהמגפיים/נעליים שלנו שוב יהיו רטובות במשך רוב שעות היום..אין דרך להימנע מזה, מצד שני יש בזה גם משהו כייפי..  בהמשך נגיע לעליה די תלולה אותה נצטרך לטפס בערך כ-45 דקות, שבסופה נאכל ארוחת צהרים. שם נעבור תדריך בטיחות נוסף, ערסלי הסנפלינג יותאמו לנו ויחל המסע האמיתי שלנו מתחת לפני האדמה!   לפנינו ירידה תלולה עם כמה חבלים בדרך, שבסופה נגיע סופסוף לפתח של מערת סון דונג.  מצוידים בקסדות הבטיחות, נתחיל  את הירידה  אל פתח המערה, בעזרת חבל, לעומק של 80 מטרים. מדי פעם יהיו כמה עליות בהן נעזר בחבלים ובמדריכים המקצועיים. אין צורך להגיע למסע עם ידע מוקדם בטיפוס עם חבלים. את כל העבודה עושה הצוות המקצועי, אנחנו רק נעזר בחבלים בקטעים מסוימים.  לאחר מכן יהיה עוד מקטע עם בולדרים ועליות כדי להגיע לנחל השני בתוך המערה, שעומקו עד הברכיים. ננצל את העצירה ליד הנחל לרחצה שכן זו תהיה נקודת הרחצה האחרונה ליום זה. בדרך למעבר למחנה הראשון בתוך המערה, חייבים להיות מאוד זהירים, שכן יש כמה ירידות תלולות, בולדרים וחלקים סלעיים, לפני שמגיעים לאחד המקומות המרהיבים ביותר במערה "יד הכלב", המוארת תודות לקרני שמש שחודרות  למערה.   נמשיך בירידה אל עבר המחנה הראשון שלנו בתוך מערת סון דונג, אליו נגיע  בשעות אחה"צ המוקדמות .ונהנה מזמן  חופשי כדי לגמוע ולנצור כמה שיותר מהמראות המרהיבים שיתגלו לעניינו ובעיקר לנוח.. לאחר ארוחת ערב גדולה ביחד עם צוות המדריכים שלנו.. לינה במחנה הראשון.    *ביום זה אין מקום רחצה במחנה.
 
 
 
ממחנה 1 – הזהרו מהדינוזאורים-החומה הגדולה של ויאטנם-מחנה 2
הבוקר יחל עם ארוחת בוקר בריאה ביחד עם הצוות שלנו, ולאחריה נצא לדרך. בתחילה נטפס על סלעים, חלקם  תלולים.  המקומיים אוהבים לחשוב שיש במקום דינוזאורים.. לאחר הפסקה קצרה, נדלג במדרון אל עבר אחד האזורים היפים ביותר במערה, אל עבר הדולינה הראשונה, אחת מנקודות הצילום הירוקות והמרהיבות ביותר בכל המסע! ארוחת צהרים קלה תוגש בתצפית על אחת הדולינות ועם קצת מזל אולי אפילו נוכל לתפוס כמה קרני שמש שיעניקו לצילומים אור מושלם..
משם נמשיך בהליכה קלה לאורך צורות ענק בתוך המערה, ליד מצבורי "פנינים", כל זה במעבר לקראת הדולינה השניה והג'ונגל התת קרקעי השני בתוך המערה. אין עוד דבר עלי אדמות שדומה למקום הזה. צפויה לנו חוויה שלא מהעולם הזה בחציה של הג'ונגל, במשך כ-45 דקות כולל ירידות, חלקן תלולות וחלקות, עד שנגיע למחנה השני שלנו בסון דונג, בסביבות 14-15:00. אחרי מנוחה קלה במחנה, נצא לעוד טרק אל עבר החומה הויאטנמית. נעבור קטע גדול ויבש שבו יש נטפים ענקיים עם תצפית מרהיבה על הדולינה השניה. לא מעט זוחלים נדירים ומשונים התגלו בחלק הזה של המערה, כולל עכביש לבן, כך שצריך לפקוח כאן עיניים.. בשלב הזה נגיע לאגם תת קרקעי מרהיב או לשלולית בוץ, (תלוי בכמות המים באותה תקופה), אותה נאלץ לחצות בדרך אל החומה הויאטנמית.. מי שמחליט להמשיך עוד כמה מאות מטרים עד לחומה עצמה, צפוי להתלכלך לא מעט מהבוץ ומכיוון שביום זה אין רחצה במחנה, מומלץ להצטייד בקטע הזה בלא מעט מטליות לחות..
נשוב למחנה לקראת השעה 18:00 לארוחת ערב מפוארת באחד הלוקיישנים היפים ביותר בעולם..
*לקטע הזה כדאי להשתמש במגפיים יבשים שכן פרט למעבר הבוצי אין מעברי מים.
 
 
 
 
ממחנה 2 – למעבר פוסיל- תצפית נט גאו – למערת HANG  EN
לאחר ארוחת בוקר חמה, נפרד מהמחנה שלנו ונצא חזרה אל עבר הדולינה הראשונה, בדרך מעט שונה, דרך מעבר צר מעל לנחל התת קרקעי, שבו נעבור קטע מאוד תלול, בו נשתמש בחבלים ועגינות בטיחות. לאחר שנגיע למחנה הראשון, סביב 11 בבוקר, נעשה הפסקת מנוחה לקראת הירידה אל עבר מעבר פוסיל העתיק שבו נראה אלמוגים בני 350 מיליון שנה.  נהנה מרחצה בבריכה הקטנה, ומארוחת צהרים קלה לפני שנרד חזרה למעבר המרכזי, שממנו נתחיל לטפס אל עבר הכניסה למערה, שוב בעזרת ערסלי סנפלינג וחבלים.
נצא מפתח מערת סון דונג לקראת 14-15:00, שם נעשה הפסקה  עם ארוחה קלה. ומשם נשוב על עיקבותנו אל עבר הנהר הזורם בעמק, שם נהנה מרחצה כמו שצריך.. נצעד אל עבר HANG EN ללילה האחרון שבו נחגוג את סיום המסע שלנו אל בטן האדמה.   זה הזמן לחגיגות, משחקים וכל דבר מהנה אחר שכן בחגיגה הזאת ישתתפו כל מי שהיה שותף למשלחת, מהמדריכים ועד לסבלים ושאר אנשי הצוות.
 
מערת HANG EN – כפר באן דונג-עד לPHONG NHA
נקום מוקדם בבוקר כדי להתחיל את הטרק האחרון שלנו לאורך 10 קילומטרים, לאחר ארוחת בוקר דשנה. לך לאורך הנהר בעמק, עד לכפר הקטן באן דונג. לאורך הדרך נאכל חטיפים ופירות טריים, לפני שנתחיל בטיפוס קשה ימשך כשעה ויחתום את המסע שלנו. במרומי הגבעה ימתינו לנו משקאות קרים לפני שנעלה על הרכבים לנסיעה של  45 דקות בחזרה ל PHONG NHA. נעשה עצירה חפוזה במשרדים כדי לאסוף את הציוד שלנו ומשם נעבור לבית מלון מקומי בעיירה.  זו כנראה תהיה אחת המקלחות הטובות בחיינו..מי שמעדיף יש גם אפשרות להתרחץ בנהר.. בערב נוכל לחגוג עם ארוחת ערב חגיגית יחד עם הצוות המקצועי שהיה שותף למסע שלנו..
 
 
 
פונג נאה – האנוי
לאחר שינה עמוקה וארוחת בוקר נצא בדרכנו לשדה התעופה ומשם בטיסה לעבר האנוי בירתה הקלאסית של וויטנאם. עיר יפהפייה ועשירה בבניינים רומנטיים מן התקופה הצרפתית. כבעבר הרחוק , גם היום האנוי מהווה את המרכז הפוליטי של וייטנאם. העיר משובצת בגנים ומקדשים עתיקים , אגמים , שכונות של בעלי מלאכה , שווקי עתיקות , שדרות מטופחות , קריית ממשלה , מוזיאונים , בתי קפה ומסעדות מסורתיות ומודרניות גם יחד . עם הנחיתה נצא לביקור בביתו לשעבר של הו-צ'י-מין, פגודת One Pillar, מקדש הספרות  ,(Temple Of Literature) ובמוזיאון לאנתרופולוגיה . אחר הצהרים נבקר באגם הציורי Hoan Kiem  ובמקדש Ngoc Son הממוקם במרכזו. נערוך טיול ב"סיקלו" ( ריקשות האופנים המפורסמות ) בסמטאות הרובע העתיק.
 
האנוי – מפרץ האלונג לינה בספינה מסורתית
היום נצא בנסיעה למפרץ האלונג. עם ההגעה נעלה על ספינה מסורתית , לשיט מרתק וקסום  במפרץ, אחד מפלאי תבל – מימיו שקטים תמיד ומתוכם מתרוממים יותר מ- 3000 איים וצוקים, פרי עיצובו של הטבע.
נהנה מארוחת צהרים על סיפון האוניה, נעצור באחד האיים הציורים אשר באזור לביקור ורחצה. נמשיך לסיור בכפר הדייגים Vong Vieng אליו נגיע באמצעות שיט קיאקים. ארוחת ערב ולינה בספינה.
מפרץ האלונג – האנוי – בנגקוק
נהנה משיעור טאי צ'אי על הסיפון ולאחר ארוחת הבוקר נעצור לביקור במערת נטיפים ציורית, ואף באחדהחופים היפיפיים לרחצה. נחזור לספינה ונשוט בחזרה לעיר האלונג, נפרד מהצוות ונשוב להאנוי בנסיעה.
נשלים את ביקורנו בעיר ולקראת ערב העברה לשדה התעופה ממנו נמריא חזרה לבנגקוק וטיסת המשך ארצה.
 
בנגקוק תל אביב
נחיתה בנתב"ג בשעות הבוקר.
מסלול מסע
מועדי יציאה
מועדי יציאה קרובים בהתאמה אישית
מפה
מפת האיזור
bottom of page